EYVAH ! 1. SINIF
Karadeniz Farkındalık Gelişim Makale
EYVAH ! 1. SINIF

Mayıs ayı geldi. Zaman hızla akıp geçiyor. Bebekti, uyudu, yürüdü, konuştu, kreşti, anaokulu derken öğrenci olma süreci başlıyor. Artık anne-baba kimliğinizin yanına bir de veli kimliğinizi ekleme zamanı geldi ve ilkokul dönemi geldi çattı.


Bütün ebeveynler bu dönemde gerek devlet okullarında çocuklarına uygun öğretmenleri gerek özel okullarda aradıkları koşulları sağlamaya çalışıyorlar. Peki veli olmaya adım atacağımız bu serüvende çocuğunuz 1. Sınıf olmaya hazır mı? Okul olgunluğuna erişti mi ? İşte tüm bu soruların yanıtlarını bulmak için bilimsel olarak geliştirilmiş güvenilirlik ve geçerlilik çalışmaları yapılmış bir ölçme ve değerlendirme araçlarına ihtiyaç duyuluyor.

MetroPolitan Okul Olgunluğu  Testi de bunlardan biri ! bu test ile takvim yaşı gelmiş dahi olsa gerçek okul olgunluğuna gelişimin tüm basamakları (dil, bilişsel, kaba-ince motor, duygusal ) hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür.


Çok sık duyduğumuz cümle kulağımıza gelir gibi oluyor: “Aman bizim zamanız da test mi vardı ? zamanı geldi gittik”… Evet doğru yılı gelince okula başladınız. Fakat şu anki eğitim sistemine, çocuklarınızdan beklentilerinize bakın. Eski kuşak ebeveynler ile aynı mı ? Onlar “Okursa okur, okumazsa bulur bir işe girer”…. Diyorlardı. Şimdi siz böyle diyebiliyor musunuz ? çocuklarımızdan mükemmeliyetçi bir yapı da yaşamın her alanında başarı bekler olduk. Önce onun bu olgunluğa erişip erişemediğine bakmak, yaz tatili ve devam eden süreçte gelişimini takip etmek gerekiyor. O yüzden bir yerden başlamak için okul olgunluğu testleri güvenilir ve bilinçli bir adım olacak diye düşünüyoruz. Metropolitan Okul Olgunluğu Test uygulama, değerlendirme ve gelişimi desteklemek adına anne-baba eğitimi konusunda kurumumuzdan uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

E-POSTA
bilgi@karadenizfarkindalik.com
HIZLI RANDEVU
Aşağıdaki formu doldurup bize iletiniz.
   
Randevu talebinizi oluşturmak için sizinle iletişime geçeceğiz!