HİPNOTERAPİ
Karadeniz Farkındalık Gelişim Makale
HİPNOTERAPİ

Kalp Merkezli Hipnoterapi Diane Zimberoff tarafından geliştirilmiş bir terapi yöntemidir. Klasik hipnoterapinin çeşitli tekniklerle zenginleştirilmiş halidir. Klasik hipnoterapiden farkı zihni, duyguları, bedeni ve enerjiyi çalışmasını aynı anda terapi içinde kullanmasıdır. Bu nedenle klasik telkin içeren hipnoterapiden farklıdır ve deneyimsel bir terapidir. İnsanı aklı, duyguları ve ruhu ile bir bütün olarak ele aldığı ve değişimi bu üç alanda gerçekleştirdiği için oldukça etkin bir terapi yöntemidir.

Bu terapi yaklaşımı 25 yıllık bir çalışma ile daha kuramsal hale getirilmiş ve etkinliği ölçülmüştür. Bu eğitimin ana merkezi Amerikada’ki Wellness Enstitüsü’dür. Bu terapi yaklaşımında terapist danışanını hipnoterapi ile sorunun kaynağına götürür. İşte burada diğer terapilerden farklı olarak orada sıkışmış olan travma duygu boşalım teknikleri ile dışarı atılır. Sonrasında yapılan kalp merkezli enerji çalışmaları ile süreç tamamlanmış olur.

Kalp Merkezli Hipnoterapi çok kısa sürede büyük değişimler sağlar. Terapiden çıkan kişi çoğu zaman hayatına yeni bir başlangıç yapar. Sınav kaygısı, yemek bozuklukları (obezite, anoreksiya, bulimiya), madde bağımlılıkları (alkol, sigara ve uyuşturucu maddeler) ve her türlü yoğun olumsuz duygu ve bozuklukların tedavisinde kullanılan hem yetişkin hem de çocuklarda kullanılabilecek etkin ve kısa süreli bir tedavi yaklaşımıdır.

E-POSTA
bilgi@karadenizfarkindalik.com
HIZLI RANDEVU
Aşağıdaki formu doldurup bize iletiniz.
   
Randevu talebinizi oluşturmak için sizinle iletişime geçeceğiz!