VEEEE YAZ TATİLİ….
Karadeniz Farkındalık Gelişim Makale
VEEEE YAZ TATİLİ….

Öyle yakın ki.. Tüm okullarda sınav, ödev, proje, not, puan en popüler kelimeler şu an! Koskoca bir eğitim yılı böylelikle nihayete erecek. Peki tatilde neler yapacağız? Evet  ufak-tefek, iyi-kötü herkesin bir planı var. Bazı aileler memleketine, kimisi köyüne, yaylasına kimileri yazlıklara, bazıları Ege ye Akdeniz e tatil köylerine kaçacak. Ama süre uzun ve çocuklarımız bir müddet sonra sıkça “canım sıkıldı” demeye başlayacak. Anne-babaların özellikle çalışanların yaşamları gündelik rutine dönecek. Ama çocuklarımız evdeler ve çok zamanları var. Bu dönemde işte en fazla teknolojinin esiri oluyorlar.

Onun yerine onları hem bedensel olarak hem de zihinsel olarak geliştirecek aktiviteler hayata dahil edilmeli. Öncelikle çocuklarımızın yeşil alanlarda, bahçelerde, parklarda her yaştan arkadaşlarıyla bol bol oynamaya ihtiyaçları var. Eğer bunu sağlayamıyorsanız yüzme, basketbol, voleybol gibi spor aktivitelerine yönlendirmek gerekir. Yaratıcı Drama, resim gibi sanatsal aktivitelerden de yararlanılabilir. Yaz kampları eğer çocuk istiyorsa faydalı olabilir. Tüm bu önerilerde esas olan çocuğun yaşına ve gelişimine uygun verimli vakit geçirebileceği, sosyalleşebileceği uygun ortamı yaratmaktır. Çocuğun keyif olduğu aktivite ve ortamları bulmaktadır. O zaman gelişim zenginleşir.

Keyifli ve verimli bir yaz tatili geçirebilmek için anne-babaların rehberliğinde çocuklarımızı çok güzel günlerin ve geleceğin beklediğini biliyor. Ebeveynlere bu süreçte kolaylıklar diliyoruz.

E-POSTA
bilgi@karadenizfarkindalik.com
HIZLI RANDEVU
Aşağıdaki formu doldurup bize iletiniz.
   
Randevu talebinizi oluşturmak için sizinle iletişime geçeceğiz!